Můj příběh

V roce 2000 mi po dlouholetém pátrání lékaři určili diagnózu roztroušené sklerózy.

Měla jsem v Ostravě obchod s netradiční módou a uměleckými předměty, dělala jsem módní přehlídky, navrhovala modely, měla vlastní šicí dílnu. Má práce mě velmi uspokojovala a milovala jsem ji.

S postupem času jsem svou práci už nemohla dělat a v roce 2005 jsme se přestěhovali do překrásného prostředí Beskyd. Když odešly děti studovat do Brna a Prahy obklopila, mne prázdnota. Velmi jsem se snažila najít si novou seberealizaci a tak jsem se vrátila k výtvarné činnosti, která mi byla vždycky blízká. Začala jsem malovat na hedvábí, vyrábět šátky a šperky.

Účastnila jsem se kurzu výroby andělských víl paní Škorpilové v Praze. Kurz byl báječný a andělské víly mi učarovaly. Vyrábějí se technikou suchého plstění z ovčí vlny Merino a já jsem této technice zcela propadla. Je to velmi nenáročná, relaxační činnost, která vyžaduje pouze trpělivost a čas a nabízí spoustu možností vyjádření. Kromě andělských víl, dnes vyrábím zvířátka a dokonce i šperky touto technikou. Protože je to činnost fyzicky nenáročná, moc bych ji chtěla naučit další lidi, kteří se ocitli v podobné životní situaci a nabídnout jim tak možnost seberealizace, popř. relaxace.

Můžete si vyrobit dárky pro děti a přátele, ale i výrobky pro případný prodej a třeba se vám otevřou nové možnosti.